Wyświetlanie 1–12 z 70 wyników

Kuchnia to pomieszczenie, w którym szczególnie ważne jest swobodne miejsce: zarówno do spożywania, jak i przygotowywania posiłków. Popularne jest rozwiązanie, w ramach którego blaty pokrywają jednakowo niższy rząd kuchennych szafek oraz kuchenny/jadalniany stół. To oczywiście niejedyne zastosowania płyt tworzących blaty kuchenne na wymiar, ponieważ to wyjątkowo wielofunkcyjny materiał, do produkcji mebli na zamówienie, np. do stolików kawowych, do wszelkich mebli o zastosowaniu praktycznym, na których wykonuje się różnego typu prace manualne. Ważne, aby takie blaty były odporne na zabrudzenia i solidne. Na mocnym blacie można zarówno zagnieść ciasto, jak i pomajsterkować, a także — wykonywać szereg innych czynności. W związku z tym odpowiednia powierzchnia robocza w każdym domu jest niezwykle istotna.

Blaty imitujące kamień

Blat kuchenny Andromeda Czarna K218 GG

Blaty imitujące kamień

Blat kuchenny Andromeda Biała K217 GG

Blaty imitujące kamień

Blat kuchenny Venato K023 SQ

Blaty imitujące kamień

Blat kuchenny Tivoli Jasne K214 RS

Blaty imitujące kamień

Blat kuchenny Tivoli Ciemne K213 RS

Blaty imitujące kamień

Blat kuchenny Krzemień Czarny K210 PE

Blaty imitujące kamień

Blat kuchenny Wapień Crema K209 RS

Blaty imitujące kamień

Blat kuchenny Galaxy Szary K207 RS

Blaty imitujące kamień

Blat kuchenny Beton Czarny K205 RS


Blaty kuchenne drewnopodobne

Drewnopodobne, minimalistyczne powierzchnie znakomicie komponują się z innymi elementami wyposażenia wnętrz — niezależnie od ich stylistyki i charakteru, dlatego dzięki nim łatwo jest zmieniać aranżacje pomieszczeń bez konieczności generalnej wymiany mebli. Są zatem chętnie wybierane. Niepozorny blat kuchenny posiada zatem ogromny potencjał, zwłaszcza obecnie, w dobie niesamowitej popularności urządzania wszelkich wnętrz w stylu industrialnym. Drewnopodobne elementy aranżacji pasują świetnie również do wielu innych stylów, jak np. wystroju w stylu rustykalnym, w stylu retro, w stylu zen i wielu innych. Dlaczego jednak drewno szczególnie pasuje do stylizacji industrialnej/loftowej?

Blaty kuchenne laminowane drewnopodobne do industrialnych kuchni

Blaty drewnopodobne laminowane bardzo dobrze sprawdzają się w loftowych kuchniach m.in. dlatego, że właśnie ten styl opiera się na łączeniu ze sobą różnego rodzaju materiałów w obrębie jednej aranżacji lub — jej elementów. Ma to znaczenie nie tylko w kwestii ich funkcjonalności, ale również estetyki. Właśnie w związku z tym poszczególne elementy takiego wystroju nie muszą koniecznie powstawać z elementów drewna naturalnego, aby w połączeniu z akcentami np. metalowymi czy szklanymi tworzyły bardzo atrakcyjne, loftowe wnętrze. Blat kuchenny laminowany to zatem zarówno estetyczne, jak i praktyczne rozwiązanie, szczególnie do kuchni. Takie blaty są odporne na zabrudzenia higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Wszystko to sprawia, że takie blaty wyjątkowo dobrze sprawdzają się także w innych niż kuchnia pomieszczeniach, oraz okolicznościach innych niż gotowanie.

Blaty kuchenne laminowane do kuchni i pracowni

Laminowane blaty spełniają się świetnie również w formie wewnętrznych parapetów. Jednak tego rodzaju blaty z płyty wiórowej to oczywiście idealne rozwiązanie do różnego rodzaju pracowni. Nie muszą to być przecież blaty wyłącznie do kuchennych szafek, ale zwłaszcza ze względu na łatwy montaż tego rodzaju płyty na podstawie o dowolnej, wybranej wysokości są wybierane chętnie na bardzo różnego typu powierzchnie robocze. Można zatem wybrać tutaj wspomniany powyżej wariant drewnopodobny, albo postawić na te imitujące marmur. Blaty te występują w różnych odcieniach, niezależnie od typu, dlatego łatwo znajdziesz różne ich kombinacje, jak np.:

  • blat drewnopodobny w ciepłych odcieniach,
  • blat drewnopodobny w chłodnej tonacji,
  • blat imitujący kamień w jednolitym kolorze,
  • blat imitujący marmur z naturalnym deseniem,
  • blaty marmuro-podobne w różnych odcieniach i barwach,
  • itp.

Blat kuchenny - cena

Naturalnie cena blatu zależy od różnych parametrów. Przede wszystkim od surowca, z jakiego blat powstaje i jego wzornictwa, a także — od docelowej powierzchni. Oczywiście to najbardziej podstawowe parametry mające wpływ na cenę blatu. Liczy się także m.in. grubość płyty. Inna zatem cena będzie dotyczyła grubego blatu kuchennego z laminatu, inna — blatu naturalnego drewnianego. Laminowane blaty są jednak znacznie lepszym rozwiązaniem w przypadku kuchni bądź innych pomieszczeń, gdzie mają one styczność z wysokim poziomem wilgoci. Rozważając zatem różne dostępne formy, jakie przybierają blaty kuchenne ceny takich blatów mogą być bardzo zróżnicowane. Nawet w obrębie jednej serii blaty takie różnią się, chociażby typami drewna bądź kamienia, jakie imitują, co również nie jest zupełnie bez wpływu na ostateczną cenę blatu.

Blaty kuchenne - wzory

Wzory blatów laminowanych zależą najczęściej od tego, czy chodzi o wersję drewnopodobną, czy może tą imitującą kamień. Ponadto w kuchni, niezależnie od jej kolorystyki oraz stylu, w jakim jest urządzona, bardzo dobrze sprawdzają się po prostu gładkie blaty białe. Zarówno kamienne, jak i drewnopodobne blaty kuchenne na wymiar najlepiej dobrać za pomocą odpowiedniego wzornika. Każdy producent oferujący takie blaty dostarcza go naturalnie swoim klientom na życzenie. Oprócz blatów gładkich, drewnopodobnych oraz imitujących marmur interesujące mogą okazać się te o wzornictwie imitującym popularne szczególnie za czasów PRL lastryko. Obecnie, w ramach modnego stylu neoindustrialnego, także cieszą się one dużym powodzeniem. To blaty począwszy od wzoru Andromeda w wersji białej i czarnej po np. wzór Omega. Oczywiście równie uniwersalne i popularne są blaty kuchenne imitacja marmuru. Pozostaje zatem wymierzyć powierzchnię i zamówić odpowiedni format blatu.

Blat kuchenny na wymiar do Twojej kuchni i pracowni

Blat kuchenny może mieć formę prostokątną, jak i np. występować w kształcie litery L. Już na etapie projektu oraz zamawiania konkretnego materiału warto zwrócić na to uwagę i zamówić nie tylko odpowiednią powierzchnię płyty w metrach, ale również odpowiedni kształt — już przycięty, bądź taki, który łatwo przyciąć. Nie ma oczywiście znaczenia, czy chodzi o blat kuchenny drewnopodobny, czy może ten mający imitować kamień. Oprócz marmuru są również blaty na wzór granitu i inne. Wzorów samego marmuru jest także szeroki wybór. W końcu sam marmur jako taki występuje w bardzo różnych kolorach, odcieniach i odsłonach, a naturalny deseń na nim różni się w zależności od typu marmuru. Na szczęście wzorów nowoczesnych blatów kuchennych na wymiar jest tyle, że każdy z pewnością znajdzie pośród nich coś właśnie dla siebie.