Wyświetlanie jednego wyniku

Podstawą solidnych i reprezentatywnych mebli, które będą sprawdzać się przez lata, jest nie tylko ich wykonanie, ale także materiał. To właśnie im najczęściej poświęcamy najwięcej czasu, wprowadzając zmiany lub remontując dane pomieszczenie. Obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór materiałów, dlatego też kupujący ma w czym wybierać. Jednym z popularniejszych materiałów, z którego tworzone są meble różnego rodzaju, są płyty laminowane MDF. Znajdują się one również w naszej ofercie. Jest to materiał trwały, wyróżniający się imponującą wytrzymałością, a do tego prezentujący się niezwykle stylowo.


Czym są płyty MDF laminowane?

Płyty MDF (Medium Density Fibreboard) to popularny materiał, dzięki któremu meble prezentują się niezwykle elegancko i stylowo. Jest to materiał, który powstaje bezpośrednio po połączeniu drewna i związków organicznych. Nowo powstały materiał jest obrabiany, a następnie prasowany w wysokiej temperaturze. W efekcie otrzymujemy płytę jednolitą, o średniej gęstości, a jednocześnie twardą. Dzięki swoim właściwościom to idealny materiał do produkcji mebli. Musimy zaznaczyć, że płyta MDF laminowana na wymiar to produkt, który może mieć różne kolory. Bez problemu można to dostosować do oczekiwań i wymagań klienta.

Dlaczego warto wybrać meble z płyty MDF laminowanej?

Laminowane płyty MDF są doskonałym wyborem, jeśli głównym aspektem podczas zakupu mebli jest ich trwałość. Bez problemu mogą one posłużyć przez wiele lat, a precyzyjne wykończenie płyt sprawia, że zawsze wyglądają one reprezentatywnie i stylowo. Meble wykonane z płyty MDF są też bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Powierzchnia gładka jest odporna na zabrudzenia, dzięki czemu nie trzeba specjalnych środków czyszczących, aby meble prezentowały się znakomicie. Warto zaznaczyć, że dzięki łatwości w obróbce, właśnie z płyty laminowanej powstają meble i elementy o różnych kształtach. Wszystko dzięki temu, iż płyta MDF jest podatna na obrabianie czy frezowanie. Co więcej, w prosty sposób można ją przyciąć przy pomocy domowych narzędzi.

Gdzie najczęściej stosowane są wysokiej jakości płyty laminowane MDF?

Prezentowane produkty świetnie sprawdzają się w wielu miejscach zarówno w domach jednorodzinnych, jak i przestrzeniach użyteczności publicznej. Są bardzo częstym wyborem w stolarce budowlanej, jak i przy wykańczaniu wnętrz, zarówno jeśli chodzi o fronty meblowe w kuchni, różnego rodzaju półki, okładziny ścienne czy panele dekoracyjne. Płyta MDF jest bardzo odporna na nacisk, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by położyć ją na podłodze jako czasowa okładzina lub element ozdobny w stoiskach targowych.

Płyty MDF laminowane idealne do kuchni!

Znajdujące się w naszej ofercie płyty laminowane MDF dzięki swoim uniwersalnym właściwościom świetnie sprawdzają się w kuchni. Zarówno jako meble, jak i na blaty. Wpływa na to wspomniana powyżej łatwość w czyszczeniu, jak również wysoka odporność na tłuszcz czy różnego rodzaju środki chemiczne. Dlatego też bardzo często blaty stołowe wykonane są właśnie z płyty laminowanej MDF. Jedynym jej minusem jest łatwość w zarysowaniu. Warto więc używać deski do krojenia, aby nie uszkodzić blatu stołu czy mebli.

Dlaczego warto wybrać płyty MDF laminowane z naszej oferty?

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości płyty laminowane, które świetnie sprawdzą się jako element mebli. Będą one sprawdzały się znakomicie przez wiele lat, pomimo regularnego użytkowania. Wybór mebli z płyty MDF laminowanej sprawi, że pomieszczenie będzie prezentowało się niezwykle elegancko i stylowo. Płyta laminowana MDF jest bowiem produktem niezwykle uniwersalnym i zawsze modnym. Osobom zainteresowanym zakupem, polecamy szczególnie tę w białym kolorze o grubości 18 mm. Wybrane grubości i dekory płyty MDF MF dostępne są u nas od ręki, a pozostałe sprowadzimy na zamówienie, a czas oczekiwania na realizację wynosi do 10 dni. W tak krótkim czasie można mieć płyty, które będą podkreślać styl wybranego pomieszczenia. Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty lub do kontaktu.